11 grudnia 2021 roku w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie obradował Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. małopolskiego. Władze dokonały oceny realizacji planu działalności i planu finansowego za bieżący rok oraz zatwierdzając plany na 2022 rok.

Posiedzeniu przewodniczył dh Edward Siarka Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP. Członkowie Zarządu dokonali analizy uchwalonej przez Sejm ustawy
o Ochotniczych Strażach Pożarnych a także omówili szereg tematów związanych
z funkcjonowaniem Związku OSP RP, w tym także dotyczących kampanii sprawozdawczo-wyborczej przed VI Zjazdem Krajowym.

W spotkaniu uczestniczyło wielu znamienitych gości min. Członek Prezydium ZG ZOSP
Dh Mirosław Pawlak, Dyrektor Zarządu Wykonawczego ZG ZOSP
Dh Kazimierz Sady, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Krakowie Pan Kazimierz Koprowski, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Krakowie bryg. Piotr Słowiak oraz Małopolski Kapelan Strażaków ks. bryg. Władysław Kulig.

Miłym akcentem podczas posiedzenia  było uhonorowanie wszystkich  członków Zarządu Wojewódzkiego Medalem okolicznościowym z okazji 100-Lecia działalności Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Ponadto Kapituła Orderu Św. Floriana CRACOVIA nadała zasłużonym druhom  Krzyże i Ordery św. Floriana.

Wśród odznaczonych  Orderem  św. Floriana CRACOVIA  został uhonorowany  Członek Prezydium ZOW dh Jerzy Obstarczyk. Mając na względzie podsumowanie jego 20-letniej pracy na ostatnim naszym Zjeździe Oddziału Gminnego cieszymy się, że praca naszego byłego prezesa dostrzegana i nagradzana  jest również na szczeblu wojewódzkim.