Jak co roku w dniu 22 kwietnia 2019 r. , w słoneczny „Lany poniedziałek” członkowie naszej Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z Amatorską Orkiestrą Dętą w Głębowicach wyruszyli
z wizytą do mieszkańców sołectwa Głębowice z życzeniami świątecznymi.

Całość rozpoczęła się poranną odprawą, przygotowaniem i udekorowaniem  pojazdów.
Po ustaleniu składów, wyruszyliśmy na teren sołectwa Głębowice.

Orkiestra przygrywała wesołe marsze. Wykorzystując piękną pogodę, nasi druhowie kultywowali tradycję „Lanego poniedziałku”, składając mieszkańcom życzenia.
Oj, u niektórych gospodarzy się działo!  Dzieci i mieszkańcy, kontra strażacy, zabawy
i śmiechu było wiele, mokrych ubrań jeszcze więcej..

Zarząd OSP dziękuje wszystkim  członkom za udział i poświęcony czas, szczególnie Dh Jerzemu Walus i Czesławowi Tyran za udostępnienie pojazdów.

Dziękujemy mieszkańcom za kultywowanie wielopokoleniowej tradycji oraz  wspieranie OSP
i Orkiestry Dętej.
Każdego roku dobrowolne wpłaty na cele statutowe wpłacane przez  mieszkańców podczas  „śmigusu”  rozdzielane są po 50% pomiędzy Amatorską Orkiestrę Dętą i Straż Pożarną w Głębowicach.