23 sierpnia 2019 r. dh Martyna Mazgaj z MDP reprezentowała naszą jednostkę
na II Powiatowym Przeglądzie Kronik Ochotniczych Straży Pożarnych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Oświęcimskiego, który odbył się w sali WDK w Osieku.

Organizatorami konkursu byli: Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Oświęcimiu, Wójt Gminy Osiek, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Osieku,
OSP Osiek. Partnerem konkursu była Komenda Powiatowa PSP
w Oświęcimiu, patronem medialnym Portal Oświęcim112 Oświęcimskie Ratownictwo,
a wsparcia finansowego udzieliło Starostwo Powiatu Oświęcimskiego.
W czasie spotkania odbyła się wymiana doświadczeń pomiędzy kronikarzami, można było obejrzeć wystawę strażackich eksponatów historycznych (kolekcja prywatna Jerzego Obstarczyka)  oraz kronik, albumów  prezentowanych poza konkursem.

Nasza Kronika MDP zajęła I miejsce w kategorii kronik Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Uzyskany tytuł laureata upoważnia autorkę Martynę Mazgaj
do reprezentowania powiatu na konkursie wojewódzkim.

W tym roku oprócz dyplomu, pamiątkowych gadżetów kronikarka otrzymała statuetkę
w formie pięknego pióra ufundowanego przez Oddział Powiatowy ZOSP RP. Gratulujemy Martynie, życzymy powodzenia na eliminacjach wojewódzkich.